KONTAKTOPLYSNINGER

Annoncer:
annoncer@hip.dk
Tlf.: 4590 8000

Redaktion:
redaktion@hip.dk
Tlf.: 7013 1100


Ledelse
Peter Fjeldal, Markedsdirektør
Peter.fjeldal@lokalavisen.dk


Redaktion
Martin Warming, lokalredaktør
Tlf: 4590 8232
Martin.warming@lokalavisen.dk

Mette Dolmer Thygesen, journalist
Tlf: 4590 8126
mette@lokalavisen.dk

Tast-Selv-Annoncer:
Laves her på siden under Annoncer/Tast selv.
Ved spørgsmål, send da mail til
tast-selv-hillerod@lokalavisen.dk
Annonceafdeling (Print & Digital)
Peter Buhl Thomsen, Markedschef
Tlf: 4590 8132
Mobil: 2445 3911
peter.b.thomsen@lokalavisen.dk

Jakob Jonassen, Mediekonsulent
Tlf.: 4590 8217
Mobil: 3067 2840
jakob.jonassen@lokalavisen.dk

Janick Z. Holdt, Mediekonsulent
Tlf: 4590 8289
Mobil: 3038 2830
Janick.z.holdt@lokalavisen.dk

Michael Ørntoft, Mediekonsulent
Tlf: 4590 8127
Mobil: 5156 1923
michael.orntoft@lokalavisen.dk


Ansv chefredaktør: Claus Krogh

FORRETNINGSBETINGELSER Læs her

Tjener Boldt på besøg i Alsønderup

Foredrag Skuespiller Per Pallesen kommer på besøg i Kulsviergården i Alsønderup og holder foredrag om et langt liv i dansk revy og teater. Det er Lanbosenior Nordsjælland, der arrangerer foredraget i Kulsviergården, hvor alle er velkomne. hvor der også serveres kaffe og kage.

Lokale unge med i familiemusical

Per Pallesen er kendt for en lang række roller ikke mindst på revyscenen og i TV. Man behøver blot sige ”osse li’e på en studs” og ”Yes my boys”, så husker de fleste danskere Per Pallesen som Mathiesen i et forrygende samspil med Tommy Kenter.

Festskrift skildrer 50 år med Alsønderup Fester

Også i rollen i Matador som tjener på Jernbanerestauranten, Severin Boldt husker mange Per Pallesen. Desuden har han været instruktør i flere revyer og på teatret.

Det foregår torsdag 31. oktober kl. 13.30.

CV

Se billederne: Alsønderup festede trods halvskidt vejr